Sosyal medya için ulusal PR haberleri çalışması nasıl yapılır?

21. Yüzyılda reklamın önüne geçen PR çalışmalarının en önemli alanlarından biri haline gelen dijital medya, sosyal medyada güven kazanmanız için de önemli bir mecra. Sosyal medya üzerinden yapacağınız e-ticaret faaliyetlerine önemli bir katkısı olan ulusal PR haberleri ile siz de güven duyulan bir platform olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz.

 

Güvenilir e-ticaret hesaplarına ulaşmak gerçekten de çok zor. Dijital dünyada sürekli ve çok kazanabilmenin ilk şartı, insanların size güven duymasını sağlamanızdır. Eğer güven konusunda eksiğiniz varsa, çok uygun fiyatlarla tüketiciye yönelik yapacağınız kampanyalar bile yeterli düzeyde ilgi görmeyebilir. Güven duyulan bir platform olduğunuzu, sizinle ilgili ulusal basında çıkan haberlere bakarak sınar kullanıcılar. Eğer satış yaptığınız konum,  faaliyette bulunan kişi ya da firma ile ilgili yeterli bilgiye ulaşılamazsa, sizin güvenilir bir satışı olduğunuz konusunda şüpheler oluşacaktır.

Instagram mavi tik

Ajans PR olarak ulusal ajanslarda, ulusal TV kanalların da ya da ulusal haber siteleri başta olmak üzere kayda değer sitelerde PR haberleri yayınlıyoruz. Firma olarak sizi kamuoyuna tanıttığımız için, güven duymadığımız kişiler ya da markalarla ilgili PR çalışma taleplerini reddediyoruz. NK Ajans Reklamcılık E-Ticaret Sanayi ve Ticaret LTD. ŞTİ. olarak yaptığımız çalışmalarla firmaların ya da markaların müşteri kitlesine ulaşmasında büyük bir avantaj sağlayacağımızın farkındayız. Ancak bizim etkimizle ulaşılması muhtemel müşteri kitlesinin, zarar görmemesini sağlamak da önemli bir kıstas bizim için.

 

Sosyal medya hesaplarınızın doğrulanması (account verification) ve mavi tik (Blue tick) olarak ifade edilen profil onayları için yaptığımız PR haberleri ile siz de sosyal medyada doğrulanmış bir profile sahip olabilirsiniz. Instagram, Facebook ve Twitter progfillerinin onaylanması konusunda önemli bir koşul olarak kabul edilen ulusal haber kanallarında haber olma şartını yerine getiriyoruz. Ulusal haber sitelerinde, haber başlığında marka / firma / şirket adı veya isim soyisim geçecek. Bunun yanında kendi fotoğrafınız ya da firma logonuz olacak şekilde haber yayınlıyoruz.

 

Ajans PR, PR çalışmalarında Türkiye’nin en etkili ajanslarından DHA (Demirören Haber Ajansı) ve İHA (İhlas Haber Ajansı) ile en tecrübeli internet medya organlarından Hurriyet.com.tr, Milliyet.com.tr, Haberturk.com, Aksam.com.tr, Gunes.com, Posta.som.tr, Star.com.tr.  CNNTurk.com, Haber7.com, Haber3.com, Haberler.com, Sondakika.com, Yenisafak.com, Mynet.com, Onedio.com, Sozcu.com.tr, DailySabah.com, Gazetevatan.com. Spor siteleri Fanatik.com.tr, FOTOMac.com.tr dışında Ensonhaber.com, internethaber.com, Karar.com, Ahaber.com.tr, Acunn.com, Takvim.com.tr, Yeniakit.com.tr, TELE1.com.tr, ABCGazetesi.com gibi siteler. MilliGazete.com.tr, CafeSiyaset.com, Turkiyegazetesi.com.tr, Beyazgazete.com.tr, Tgrthaber.com.tr, Gazeteduvar.com.tr, Timeturk.com, Memurlar.net gibi  sitelerle çalışmaktadır.

 

Ayrıca firmalara, markalara ya da kişilere yönelik PR hizmetimiz haber ajansları aracılığıyla TRT 1, TRT Haber, Star TV, Show TV, ATV, Kanal D, Kanal 7, FOX TV.  Beyaz TV, A Haber, CNN Türk, Haber Global, Haber Türk, Halk TV, KRT Kültür, NTV, Tele1, TGRT Haber, TRT Haber, TV100, TVNET gibi kanallar ile. Ulusal Kanal ve Ülke TV gibi ulusal televizyon kanallarına da servis edilmekte ve kayda değer bulunması durumunda bu kanallarda da PR haberleriniz yayınlanmaktadır.