DHA ve İHA’da haber yaptırmak mümkün mü?

Türkiye’nin en önemli iki ulusal haber ajansı Demirören Haber Ajansı (DHA) ve İhlas Haber Ajansı (İHA) ile bu ajansların abonelerinde haber bülteni yayınlamak mümkün. Ancak İHA’da haber yaptırma ve DHA’da haber yaptırmanın belli şartları var. Bunların başında da içeriğin haber özelliğinin olmasıdır. Eğer servis edilmesi istenen bültende reklam içerikleri varsa, ajanslar bu metinleri yayınlamaz.

Haber ajansı nedir? İHA’da haber yaptırma nasıl olur?

Türkiye’de bilinen 5 ulusal haber ajansı vardır. Bu ajanslar, bünyesinde çalıştırdıkları muhabirler vasıtasıyla haberler oluşturarak bu haberleri abonelerine ulaştırırlar. Ajanslarda haber yaptırılması olasılığına karşı ünlü isimler ve markalar da ulusal ajanslarda haber olabilmenin yollarını arıyorlar. Ajans PR olarak biz de tüm ulusal haber ajansları ile eşgüdüm içinde çalışmaktayız. İHA’da haber yaptırma ya da DHA’da haber yaptırma şeklinde arama yaparak ulusal haber ajanslarında haberlerini yaptırmak isteyenlere bu hizmeti sağlıyoruz.

İhlas Haber Ajansı’nda haber yaptırmak size neler kazandırır?

Ulusal haberlerde yer almak isteyenlerin son zamanlarda üzerinde dikkatle durdukları konulardan biri İHA’da haber yaptırma ya da Demirören Haber Ajansı’nda haber olarak bu ajansların tüm abonelerinin de bu haberlerden haberdar olmasının sağlanması. Yani siz ya da markanız/firmanız eğer haber ajansı tarafından haber bülteni olarak gündeme getirilmiş ve abonelere servis edilmişse, ulusal televizyon kanaları, haber kanalları, yerel kanallar ya da ulusal ve yerel haber siteleri de sizin haberinizi kendi kanallarında servis edebilirler. İHA’da haber yaptırma ve DHA’da haber yaptırma ile Türkiye genelinde tüm abonelerde Hürriyet, Milliyet, Habertürk, Mynet, Haberler.com, Sondakika.com, Haber7, Sözcü, Posta, Takvim gibi sitelerde haber olabilirsiniz.

DHA ve İHA'da haber yaptırmak mümkün mü?

Böylece her bir kanal için ayrı ayrı PR çalışması yaptırmak yerine, sadece tek bir kanaldan tüm ulusal basında yer bulabilirsiniz. İHA’da haber yaptırma ve DHA bülten yayını için yapmanız gereken sadece bizimle irtibat kurmak olacak. Ajans PR olarak tüm ulusal ajanslarla birlikte çalışıyoruz.

Türkiye’deki ulusal ajans haber ajansları listesi

  1. Anadolu Ajansı (AA)
  2. İhlas Haber Ajansı (İHA)
  3. Anka Haber Ajansı (Anka)
  4. Dicle Haber Ajansı (DİHA)
  5. Doğan Haber Ajansı (DHA)
  6. Demirören Haber Ajansı (DHA)

 

DHA, Aydın Doğan tarafından kurulmuş ve Demirören Grubu’na satılmıştır.
Demirören Haber Ajansı (DHA) Doğan Holding bünyesinde Doğan Haber Ajansı olarak faaliyet gösterirken Demirören Holding tarafından satın alınıp ismi değiştirilen ve Demirören Haber Ajansı olarak faaliyetlerine devam eden ulusal haber ajansıdır. İHA’da haber yaptırma ya da DHA’da haber yaptırma için Doğan Holding bünyesinde kurulmuş olan DHA ile değil, Demirören Holding bünyesinde faaliyet gösteren Demirören Haber Ajansı ile çalışmanız gerekecek. Siz de eğer İHA’da haber yaptırma ya da DHA’da haber yaptırma konusundan bir düşünceye sahipseniz hemen Ajans PR ile irtibat kurabilirsiniz.