İnternetten İçerik Kaldırma Nasıl Yapılmalı?

İçerik kaldırma hizmeti, markaların itibarını yükseltmek amacıyla sunulan çok önemli hizmetlerden bir tanesidir. İtibar yönetimi adına pek çok yenilikçi çalışma yapılabilmekte olup Google içerik kaldırma, internette yer alan haberlerin silinmesi ve markaya dair olumsuz içeriklerin kaldırılması; en önemli itibar yönetimi basamaklarından birkaçıdır.

İnternet üzerinde markaya dair yayınlanmış olumsuz içeriklerin bazıları, rakipler tarafından oluşturulabilmektedir. Bu durum, markanın olmayan konular üzerinden itham edilmesine sebebiyet verebilir. Ajans PR olarak uzman ekibimiz, yenilikçi hizmet anlayışımız ve gelişmiş teknolojimiz sayesinde; markanıza dair istediğiniz içerikleri internet üzerinden kaldırmaktayız. İtibar yönetiminin sistemli bir şekilde yapılabilmesi adına önemli olan bu hizmet sayesinde markanız, internet ortamında en efektif şekilde tanınma şansı elde edecektir.

İnternetten Haber Silme

İnternetten haber silme, internet üzerinde markaya dair yayınlanmış olumsuz ve istenmeyen haberlerin silinmesi olarak tanımlanabilir. Markaların itibarını zedeleyebilecek türdeki haberlerin silinmesi için genel itibarıyla aşağıdaki gibi sıralanabilen adımlar uygulanır:

  • Hakkınızda çıkan haberlerle ilgili detaylı bir araştırma yapıyoruz.
  • İtibarınızı zedeleyebilecek haberleri belirleyerek bu haberleri raporluyor ve sizlere sunuyoruz.
  • Silinmesini istediğiniz haberleri belirtmeniz durumunda bu haberlerle ilgili işlemleri başlatıyoruz.
  • Yenilikçi teknolojimiz ile içerikleri kaldırma işlemlerini gerçekleştirerek süreç hakkında sizleri bilgilendiriyoruz.

Belirtilen adımların her biri, internette bulunan ve markanın itibarını olumsuz etkileyen haberlerin silinmesini sağlamaktadır. Süreç içerisinde planlı ve sistemli bir çalışma, sunulan hizmette başarıya ulaşılmasını mümkün kıldığı için her bir aşamada sizlerle iletişim halinde olmaktayız. Böylelikle süreç hakkında bilgi sahibi olarak taleplerinizi bizlere bildirebilirsiniz.

Google İçerik Kaldırma

Özellikle son dönemlerde pek çok marka, Google arama motorunda ön plana çıkabilmek için web siteleri üzerinden çeşitli konularla ilgili içerik paylaşımında bulunmaktadır. Bunun yanı sıra rakiplerin de ilgili markaya yönelik olumsuz içerikleri Google üzerinden paylaştıkları gözlemlenmektedir.

Bu durum, marka itibarını olumsuz etkilediği için bu tür içeriklerin yenilikçi bir teknoloji ile Google üzerinden kaldırılması gerekmektedir. Google üzerindeki içeriklerin kaldırılması, tam olarak belirtilen durumu kapsayan bir hizmet türüdür.

Google haber silme

Google üzerinde bulunan yeni içerikler kaldırılabileceği gibi eski içerikler de sorunsuz bir şekilde kaldırılabilmektedir. Özel hayatın gizliliğini ihlal eden, hakaret barındıran, marka ve kişilerin itibarını zedeleyebilen içeriklerin her biri kaldırılabilmekte olup Ajans PR olarak yenilikçi yöntemlerimizle içerikleri kısa sürede internetten silmekteyiz.

Olumsuz İçerik Kaldırma

Olumsuz içerik kaldırma hizmetimiz, gelişmiş işlem basamaklarından oluşmaktadır. Sosyal medya platformları, arama motorları üzerinde yer alan olumsuz içerikler; suç teşkil edebileceği için bu tür içeriklerin zamanında kaldırılması marka adına çok önemlidir. Bunun yanı sıra internetten haber kaldırma hizmetinin de bu kapsamda önemli olduğunu belirtmek mümkündür.

Sizler de Ajans PR hizmetlerine başvurabilir, uzman desteği talep ederek markanızın potansiyel müşterilere ulaşma sürecinde desteğimizi alabilirsiniz. Ajans PR, genç ve dinamik ekibiyle her daim sizlerle!