Cast Ajans Nedir?

Cast ve Ajans nedir sorusuna cevap vermek adına ilk olarak Cast ve Ajans kelimeleri açmak gerekirse, Cast bir yapımın kamera önünde rol alan oyuncuları derleyen kurumdur. Ajans ise yapımcı ve cast ekibini buluşturan aracı firma. Cast Ajansı genellikle eğitim alan oyuncularını yapım şirketlerine ait projeler için elinde hazır tutar talep ve kriterlere uygun oyuncuları yapım şirketlerine sunar. Aynı zamanda oyuncuların hukuki menajerliklerini de yapmış olurlar. Cast ajansında ünlü isimler, tanınmış yüzler yanı sıra tanınmamış isimsiz kişilerde yer alır. Ekranlarda yer alan dizi, sinema oyuncularının tamamı cast ajansına bağlıdır.

Cast Ajans Neden Para İstiyor

Kurumsal yapılara sahip olan cast ajansı oyuncularına sağladığı iş imkanı ve eğitimleri dolayısı ile oyuncu adaylarından ücret almak durumundadırlar. Bazı cast ajansı ise, oyuncunun rol aldığı proje üzerinden yüzde de alabilir. Cast ajansı sizin haklarınızı da korumaktadır.

Viral nedir?

Cast Ajans Güvenilir mi?

Cast ajanslarını genellemek gerekirse, konservatuar mezunları ve oyunculuk ile ilgili gerekli eğitimleri alabilecek uygun fotojenik tüm bunlarla birlikte yetenekli olan adayları genel bir sınava tutarak bünyelerine dahil ederler.  Ve bilgilerinizi 3. Şahıslarla paylaşılmayacağını size taahhüt eder.

Cast Ajans Yorumlar

Günümüzde birçok cast ajansı bulunmakta büyük bir kısmı yetenek sınavı yapmadan genel kabul görmüş kuralları barındırmayan bireyleri de bünyelerine dahil ederek ekranlara giden yolu bu kişilere açmaktadırlar. Oysaki sektör olarak önceliğin konservatuarın ilgili bölümlerini bitiren gençlere verilmesi ivedilikle gerekmektedir.

Günümüzde dizilerin ve sinemaların olduğundan daha başarılı bir noktaya gelebilmesi adına oyuncu yani cast kalitelerini yükseltmeleri gerekmektedir. Donanımlı bireylere her mecrada ihtiyaç olduğu gibi bu sektörde de duruşuyla, bakışıyla fikir ve misyonu ile izleyicilerine rol model olabilecek karakterlere ihtiyaç vardır.

PR çalışmaları

Cast Ajans Başvuru

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki sektörün önde gelen kurumsal firmalarına başvuru yapabilmeniz hatta yaptıysanız kabul edilebilmeniz için Kurum içinden ya da ünlü isimlerden referanslara ihtiyacınız olacaktır.

Tüm bunlarla birlikte cast ajanslarına başvurmak istiyorsanız güncel bilgilerinizin yer aldığı bir formu doldurduktan sonra ajans stüdyolarında farklı karelerden fotoğraflarınız çekilerek kayıt havuzlarına alınırsınız.

Bu fotoğrafların içerikleri sizin dört farklı duyguyu nasıl temsil ettiğinizi niteleyen kareler olacaktır. Korku, Endişe, Neşe, Hüzün

Cast Ajans İletişim

Günümüzde internet üzerinden ulaşabileceğimiz birçok ajans bulunmaktadır. Telefon ile randevu almanız ve başvuruya zamanında gitmeniz bu konuda yeterli olacaktır.