Reklam Engelleme Uygulaması İndir

Android ve IOS telefonlarda kullandığımız birçok farklı uygulama sırasında sürekli şekilde karşılaştığınız reklamlar büyük bir rahatsızlık oluşturmaktadır. Bu nedenle son dönemlerde akıllı yazılımlar içerisinde özellikle reklam engelleme uygulaması en çok aranan uygulamalar arasında yer almaktadır. Bu bağlamda hem IOS telefonlar hem de Android telefonlar için en iyi reklam engelleme uygulaması seçeneklerini bu yazımızda görebilirsiniz.

En İyi IOS Reklam Engelleme Uygulamaları

IOS telefonlar yani Apple marka ile üretilmiş iPhone telefonlar için kullanabileceğiniz en iyi reklam engelleme uygulaması olarak aslında birçok farklı örnek verilebilir. Ayrıca bu yazılımlar gayet kolay bir şekilde kullanılarak sonuç elde edilebilir. Bu kapsamda ilk 5 uygulama göz önünde bulundurulursa sırası ile

En İyi IOS Reklam Engelleme Uygulamaları
En İyi IOS Reklam Engelleme Uygulamaları
 • Adguard-adblock&privacy uygulaması, IOS için en iyi reklam engelleme yazılımlarından biri olarak amatör ve teknik bilgiye sahip kullanıcılar tarafından tercih edilebilir. Uygulama Safari reklamları, YouTube reklamları ve video reklamlarını engellemek için kullanılabilir.
 • WipR uygulaması ise basit ve etkili bir reklam engelleme uygulaması olarak, ayar yapmadan kullanma fırsatı sağlarken, Safari reklamlarını engellemeye yardımcı olabilir. Ancak uygulama için 1.99 dolar ücret ödenmesi gerekir.
 • NordVPN: VPN Fast&Secure uygulaması ise reklam engelleme konusunda kendisini ispatlamış bir uygulama olarak ücretli şekilde kullanılabilir.
 • BlockBear! ise ücretsiz bir seçenek olarak reklam engelleme, izleme engelleme, sosyal medya buton engelleme ve yazı fontu engelleme seçenekleri sağlamaktadır.
 • Son olarak Firefox Focus Privacy Browser uygulaması sayesinde Safari ve site reklamlarını engelleyerek, daha hızlı internet kullanabilirsiniz. Ayrıca gizlilik seçeneği yer almaktadır.

  En İyi Android Reklam Engelleme Uygulamaları
  En İyi Android Reklam Engelleme Uygulamaları

En İyi Android Reklam Engelleme Uygulamaları

Dünya genelinde Android kullanıcıları milyarlara ulaşırken, bu cihazlarda da reklam engelleme uygulaması yüksek bir ihtiyaç oluşturmaktadır. Android telefonlarda reklam engelleme uygulaması açısından ilk 5 sırası ile incelenirse;

En İyi Android Reklam Engelleme Uygulamaları
En İyi Android Reklam Engelleme Uygulamaları
 • AdAway pratik bir uygulama olarak reklam isteklerini başka bir noktaya yönlendirir ve siz bu rakamları görmezsiniz. Play Store üzerinde yer almamakla birlikte F-Droid üzerinden indirilir ve root erişimi gerektirir.
 • Adguard uygulaması ise arka planda çalışması vasıtasıyla reklamları size göstermeden uzaklaştırır. Ücretsiz sürüm sadece web tarayıcı reklamlarını engeller.
 • Block This uygulaması çok popüler olmasa da etkili ve açık kaynaklı olarak ücretsiz şekilde kullanılabilir. Fitre kullanmak yerine DNS engelleme kullanır ve ayrıca daha az batarya kullanımı görülmektedir.
 • Adblock Plus uygulaması ise tartışmasız en iyi reklam engelleme uygulaması olarak görülebilir. Cihazınızda root olsa da olmasa da kolayca çalıştırılarak, arka planda filtre uygular.
 • Browser with Ad-block ise birçok farklı tarayıcıda reklam trafiğini ve saldırgan reklam trafiğini filtreleme amacı sunmaktadır. Uygulama Firefox, Samsung browser, Firefox focus ve Google Chrome gibi tarayıcılarda engelleyici sağlamaktadır.